forex trading logo

Home Pro seniory
Email

Přinášíme vám tipy na vaše víkendové výlety. Nevíte kam vyrazit o víkendu na výlet? Nabízíme vám tipy na výlet do muzea, do přírody, na kole, s dětmi nebo na kulturní a technické památky.

ZIMA 2013 / 2014

Praktické informace na zimu najdete na stránce Turistika.cz. Je zde aktuální sněhové zpravodajství, přehled všech skiareálů v České republice.

Kam na výlet do přírody, s dětmi, památky, muzea a zábava

Sázka na jistotu jsou muzea. V České republice je jich více než 500 - podívejte se na muzea v České republice. Nejucelenější sbírka věnovaná kopřivnické automobilce TATRA - Technické muzeum Kopřivnice. Je zde na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby doplňují podvozky, motory, ale i letadla. Česká Ves - Muzeum Veteránů -  V muzeu najdeme sbírku automobilů, ale hlavně motocyklů všechj možných značek, převažují ty české. Dále je tu výstava trofejí členů klubu, sbírka dobových oděvů aj. Poštovní muzeum, Praha - Sbírky  Poštovního muzea čítají na milion předmětů. Návštěvník může obdivovat nejen první poštovní známku světa - Black Penny, ale i unikátní Merkury - první novinové poštovní známky světa z roku 1851, které v tehdejším Rakousku sloužily k doručení novin a lepily se přímo na tiskoviny. Za návštěvu samozřejmě stojí i nedávno otevřené Národní technické muzeum v Praze. Poutavý historický příběh automobilové, motocyklové, cyklistické, letecké a lodní dopravy v českých zemích představí rozsáhlá expozice, umístěná opět v hlavní muzejní dvoraně se třemi galeriemi, 70 m dlouhé, 25 m široké a 14 m vysoké. Chybět nebudou ani menší expozice vývoje hasičské techniky a železniční dopravy, i když některé exponáty tu už budete hledat marně – například obrovské lokomotivy, které se přesunou do chystaného železničního muzea na Masarykově nádraží. .... Kam na výlet s dětmi. Pokud už byste oprabdu nevěděli kam na výlet nebo co dělat, my vám pomůžeme kudyznudy.

 


Založeno na Joomla!. Designed by: cheap net domain resellerspanel Valid XHTML and CSS.